01.01.16

külge mõeldud rollid või kõikvõimas mina

Head uut aastat!
Kirjutasin 20ndate kriisidest, aga niiviisi, et alguses oli nii, aga lõpuks oli naa. Sedasi kirjutades ei tulnud üldse välja muutumise-muundumise protsess. 
Ei jäänud  sellega rahule. Aga olin halvas tujus ega mõelnud, kuidas täpselt asja kirja panna. 

Üks 20ndate läbiv teema oli rollid. Rollid, mis ma endale ise külge mõtlesin või millesse end surusin ja siis neid täita püüdes feilisin ja... feilisin. 

Mõtlen, et ei tea, millest see tuli. Pakuks näiteks sellise põhjuse: lapsepõlv hakkas läbi saama ja edasine teekond paistis välja kukkuvat just selline, nagu täiskasvanute elu väiksena kõrvalt tundus. See elu pani õlgu võdistama. 
Õlgu võdistama, sest pidasin inimesi ainult selleks, mis nad paistsid olevat. 

Niisiis, iga asi, mis ma tegin või olin, tõi uue hirmu. Kartsin, et minust saab See

Kui õppisin ülikoolis, siis kartsin, et minust saab See Igavene Üliõpilane, kel õnnestub ülikooliski istuma jääda.
Kartsin olla See Udupeast Humanitaar ja See, Kes Käib Koolis, Aga Ikka Midagi Ei Oska.
Ja siis oli veel See Lollpea, kes eriala valides ratsionaalselt mõelda ei osanud. Millest sa elada kavatsed, ah?

Lõpetasin kooli ja mõtlesin, et olen see See Hukas Hellik ehk tänapäeva noor, kes tööd ei mõista teha.

Abiellusin Shoga. Kartsin, et minust saab See Jaapani Koduperenaine, kes võtab enda peale lapsed ja majapidamise. Kes, kui üle viskab ja ta kodust välja tahab saada, läheb poemüüjaks, sest võrreldes koduseinte vahel passimisega on see paradiis ja See Ida-Euroopa Pruut, lastega veel, Jaapanis muud tööd ju ei saa. 

Mõtlesin: nii, nüüd ongi kõik. Mees teeb karjääri, aga minu elu tipud on vallutatud ja edasi olen Kael, kes tunneb veidrat uhkust, et ta tegelikult perepead liigutab. 

No lihtsalt selline tunne oli, et nüüd on mul see roll ja vaikimisi kaasneb rolliga mingi hulk ettekirjutisi. Aga ma ei osanud neid ettekirjutisi täita ja feilisin ka selles rollis, sest Koduperenaine saab kodu korras hoidmise, peremehele õhtusöögi valmistamisega ja muu seesugusega hakkama.  

Tol hetkel pidasin asja lihtsalt isiklikuks küündimatuseks. Saamatud ongi saamatud. Nüüd tean, depressioon oli.

Siis ma mõtlesin, et appi, ma olen See Välismaalane, kellega keegi pärast jutte teemal "Oi, kas Eestis on talvel külm?" ja "Mida te seal sööte?" tegeleda ei viitsi. 
See Välismaalane, kes jääb Jaapanisse liiga kauaks. See,  kes ei tabanud ära hetke, kui pidu läbi sai ja oleks olnud aeg koju minna. Aga kes enam koju minna ei julge, sest side kodumaaga sama nõrgaks jäänud kui Jaapaniga. 
Mõtlesin, et ma olen Kuramuse Kaan-Naine, kes mehe rahast elatub. 
See Eesti Naine, kes kuldsete kiharate lehvides välismaale läheb ja siis sealt endale pruunisilmse poisi ära sebib. 

Kõik need rollid, nendega käivad kaasas mingid stereotüüpsed stsenaariumid ja ma arvasin, et need olen mina ja see on mu elulugu. 

Aga rollid piiravad tohutult. Mõtlesin, et ma olen Kole Naine ja sellised ei saa olla Võluvad Naised. Olen Udupeast Humanitaar, järelikult pole mul ärisse asja. Olen abikaasa, järelikult pean tegema neid asju ja ei tohiks teha noid asju.

Kõik head asjad ja "saavutused" on tulnud just hetkedel, mil eiran seda, kelleks ma ennast pean. 

Esimese sammu rolliga seotud mõttekrambist välja astusin siis, kui sain aru, et Sho ei oota ega eelda mult midagi. Ei eelda rolli täitmist, ei eelda tegusid. 
Siis varsti hakkasin mõtlema, kui palju halba mulle need rollid teevad.
See, milleks teised mind peavad, polegi nii oluline. Seda saab eirata, neid võib üllatada. Aga iseenda mõtlemine... Üheaegselt end kasti suruda ja ühtlasi ka kastist välja suruda on võimatu.  
Appi see oli nii kohmakas metafoor. See vist polnud metafoorgi.

Aga hüppan käbe loo moraalini. Muidu jäängi keerutama, et kelleks ma end veel pidasin ja mida ma veel kartsin. 
Happy End on selline lihtsakoeline: sain aru, et Maarja pole stereotüüp, Maarja pole roll, Maarja on kõikvõimas Maarja. 


20 kommentaari:

 1. "Kõik head asjad ja "saavutused" on tulnud just hetkedel, mil eiran seda, kelleks ma ennast pean. " - Väga hästi öeldud! :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere kõigile,
   Minu nimi on härra Rugare Sim. Ma elan Hollandis ja ma olen täna õnnelik mees? ja ma ütlesin ise, et kõik laenuandjad, kes päästavad mind ja mu perekonda oma kehvast olukorrast, viitan kõigile, kes otsivad talle laenu, andis mulle ja mu perekonnale õnne, vajaksin ma laenu € 300 000.00, et alustada oma elu kogu, kui ma olen ühe lapsega koos kahe lapsega, kohtlesin selle ausate ja Jumalat kartma, et mees laenuandja, kes aitaks mul laenuga 300 000 eurot, on ta Jumala kartuses mees, kui teil on laenu vaja ja sa maksad tagasi laenu, palun võtke temaga ühendust, ütle talle, et (härra Rugare Sim) viite teid temaga. Võtke ühendust hr Mohamed Careeniga e-posti teel: (arabloanfirmserves@gmail.com)


   LOANI TAOTLEMISE TEAVE VORM
   Eesnimi......
   Keskmine nimi.....
   2) Sugu: .........
   3) Vajalik laenusumma: .........
   4) Laenu kestus: .........
   5) Riik: .........
   6) Kodu aadress: .........
   7) mobiilinumber: .........
   8) E-posti aadress ..........
   9) Kuu sissetulek: .....................
   10) Amet: ...........................
   11) Milline sa siin teid siin on .....................
   Aitäh ja parimate soovidega.
   Saada aadressil arabloanfirmserves@gmail.com

   Kustuta
  2. {Code360 Loan}
   Küsi kiire ja mugav viis arvete maksmiseks
   uuendades oma projekti rahastamist odavaima hinnaga
   2%? võtke meiega ühendust täna: Code360optionsloancompany@gmail.com laenates raha 48 tunni jooksul.
   Praegu pakume õppelaenu, ärilaenu,
   Hüpoteek, põllumajanduslaen, isiklik laen, auto laen jne.
   vajab erilist huvi pakkuvat krediiti. Olen registreeritud sertifitseeritud
   laenuandja. Legit, võite võtta ühendust meie klienditoega täna, kui olete huvitatud laenust, e-post: helpdesk@xtradeoption.com

   Võta ühendust laenuametniku e-posti teel: (Code360optionsloancompany@gmail.com) ja teabe saamiseks võtke ühendust meie veebiaadressiga: https://xtradeoption.com/banking/

   Jumal õnnistagu,
   Pr Kim

   Kustuta
 2. Tänan-tänan :D Mulle tundub, et nii on.

  VastaKustuta
 3. Loomulikult on Maarja kõikvõimas Maarja! Aga muuseas - ära häbene oma kirjutist 20ndatest, vähemalt mind puudutas see küll ootamatult tugevalt.

  VastaKustuta
 4. Ega ma häbene, aga lihtsalt mingid mõtted said edasi antud, teised (veel) mitte... Võib-olla edaspidi, jupp-haaval.
  Ilusat uut aastat, Dana!

  VastaKustuta
 5. Aitäh, Maarja! Sulle ka ilusat uut ja põnevaid avastusi! Ja aitäh, et jagad.

  VastaKustuta
 6. Ilusat uue (s)aasta algust ;)

  VastaKustuta
 7. Head uut sullgi! Loodan, et aastat, mitte saasta.

  VastaKustuta
 8. Tere,
  Am pr Cynthia Corvin. Olen daam suur tunnistust Elan USA-s ja ma olen õnnelik naine täna? ja ma ütlesin ise, et iga laenuandja, et päästa oma pere meie kehv olukord, viitan iga isik, kes otsib laenu, ta andis õnne mulle ja mu pere, i vajas laenu $ 360,000.00 alustada minu elu üle, kui ma olen ema koos kahe lapsega kohtasin seda aus ja Jumal kartes mees laenu andja, et mind aidata laenu $ 360,000.0.Dollar, et ta on Jumal kartes mees, kui teil on vaja laenu ja sa laenu tagasi maksta, võtke teda talle öelda, et on proua Cynthia Corvin, et teid suunata teda. Mr.Ferooz kontakt e-posti teel: - feroozsuptoo@outlook.com

  VastaKustuta
 9. Stella Hartmann2/10/2019 7:10 PM

  Minu nimi on Stella, ma kasutan seda võimalust, et teavitada kõiki sellest, kuidas ma sain oma 50000 euro suuruse laenu naiselt, kes aitas mind 4. veebruari 2019. aasta seisuga. kogu naine sai sellest naisest 20000 euro suuruse laenu, mis tutvustas mind tema juurde ja heauskselt ja julgelt otsustasin 31. \ t nõutud. Igaüks, kes sellel 2019. aastal laenu vajab, peaks selle meili kaudu selle naisega ühendust võtma: JOYCESMITHLOANLENDERCOMPANY@GMAIL.COM

  VastaKustuta
 10. Kas teil on vaja laenu? Siin on võimalus rahalises olukorras olevatele inimestele ja neile, kes soovivad oma elus rahalist tõusu, anname laenu väga mõistliku intressimääraga, anname välja igasuguse laenu võla laenu, ärilaenu, meditsiinilaenu, eluasemelaenu, üliõpilast laenu jne, et aidata rahval finantskriisist. Ettevõtte nimi: PLUTO CREDIT FINANCE HOME. Võta meiega ühendust juba täna
  Rahalise abi e-post: plutocreditfinancier@gmail.com
  Mida: +18474539904

  VastaKustuta
 11. Kas teil on vaja laenu? Siin on võimalus rahalises olukorras olevatele inimestele ja neile, kes soovivad oma elus rahalist tõusu, anname laenu väga mõistliku intressimääraga, anname välja igasuguse laenu võla laenu, ärilaenu, meditsiinilaenu, eluasemelaenu, üliõpilast laenu jne, et aidata rahval finantskriisist. Ettevõtte nimi: PLUTO CREDIT FINANCE HOME. Võta meiega ühendust juba täna
  Rahalise abi e-post: plutocreditfinancier@gmail.com
  Mida: +18474539904

  VastaKustuta
 12. {Code360 Loan}
  Küsi kiire ja mugav viis arvete maksmiseks
  uuendades oma projekti rahastamist odavaima hinnaga
  2%? võtke meiega ühendust täna: Code360optionsloancompany@gmail.com laenates raha 48 tunni jooksul.
  Praegu pakume õppelaenu, ärilaenu,
  Hüpoteek, põllumajanduslaen, isiklik laen, auto laen jne.
  vajab erilist huvi pakkuvat krediiti. Olen registreeritud sertifitseeritud
  laenuandja. Legit, võite võtta ühendust meie klienditoega täna, kui olete huvitatud laenust, e-post: helpdesk@xtradeoption.com

  Võta ühendust laenuametniku e-posti teel: (Code360optionsloancompany@gmail.com) ja teabe saamiseks võtke ühendust meie veebiaadressiga: https://xtradeoption.com/banking/

  Jumal õnnistagu,
  Pr Kim

  VastaKustuta
 13. Tere, kõik, olen Chloe Raymond Florida Palm Harborist 34682. Olen väga põnevil, et USA naaseb sellele suurepärasele foorumile, et tunnistada hr Eli abi. Vajasin hädasti teistes riikides laenu, et hoida ära võlgadest ja rahalistest võlakirjadest, mille mu endine abikaasa mulle seadis. See oli tõesti halb, et mul oli vaja abi saada sõpradelt, perekonnalt ja isegi pangast, kuid ühelt poolt said nad mind aidata, kuna minu krediidiskoor oli tõesti halb. Sirvisin arvutit ja nägin, kuidas inimestelt hr Elijah laenu aitas, ning otsustasin temaga ühendust võtta aadressil email_ loancreditinstitutions@gmail.com, seejärel sain neilt e-kirja sõnumi ja tegin kõik, mida küsisin. Minu suurimaks üllatuseks deponeerisid nad minu kontole minu taotletud 60 000 dollari suuruse laenu ja nüüd olen nii õnnelik, et maksin oma võla ära, olen ka enda ja oma pere eest hoolitsemisega alustanud jääksummaga äri. Kui vajate laenu, võtke ühendust kõigi aegade parima laenuandja hr Elijahiga tema e-posti aadressil (loancreditinstitutions@gmail.com) või (Loancreditinstitutions@protonmail.com)

  VastaKustuta
 14. Tere, kõik, olen Chloe Raymond Florida Palm Harborist 34682. Olen väga põnevil, et USA naaseb sellele suurepärasele foorumile, et tunnistada hr Eli abi. Vajasin hädasti teistes riikides laenu, et hoida ära võlgadest ja rahalistest võlakirjadest, mille mu endine abikaasa mulle seadis. See oli tõesti halb, et mul oli vaja abi saada sõpradelt, perekonnalt ja isegi pangast, kuid ühelt poolt said nad mind aidata, kuna minu krediidiskoor oli tõesti halb. Sirvisin arvutit ja nägin, kuidas inimestelt hr Elijah laenu aitas, ning otsustasin temaga ühendust võtta aadressil email_ loancreditinstitutions@gmail.com, seejärel sain neilt e-kirja sõnumi ja tegin kõik, mida küsisin. Minu suurimaks üllatuseks deponeerisid nad minu kontole minu taotletud 60 000 dollari suuruse laenu ja nüüd olen nii õnnelik, et maksin oma võla ära, olen ka enda ja oma pere eest hoolitsemisega alustanud jääksummaga äri. Kui vajate laenu, võtke ühendust kõigi aegade parima laenuandja hr Elijahiga tema e-posti aadressil (loancreditinstitutions@gmail.com) või (Loancreditinstitutions@protonmail.com)

  VastaKustuta
 15. Tere, kõik, olen Chloe Raymond Florida Palm Harborist 34682. Olen väga põnevil, et USA naaseb sellele suurepärasele foorumile, et tunnistada hr Eli abi. Vajasin hädasti teistes riikides laenu, et hoida ära võlgadest ja rahalistest võlakirjadest, mille mu endine abikaasa mulle seadis. See oli tõesti halb, et mul oli vaja abi saada sõpradelt, perekonnalt ja isegi pangast, kuid ühelt poolt said nad mind aidata, kuna minu krediidiskoor oli tõesti halb. Sirvisin arvutit ja nägin, kuidas inimestelt hr Elijah laenu aitas, ning otsustasin temaga ühendust võtta aadressil email_ loancreditinstitutions@gmail.com, seejärel sain neilt e-kirja sõnumi ja tegin kõik, mida küsisin. Minu suurimaks üllatuseks deponeerisid nad minu kontole minu taotletud 60 000 dollari suuruse laenu ja nüüd olen nii õnnelik, et maksin oma võla ära, olen ka enda ja oma pere eest hoolitsemisega alustanud jääksummaga äri. Kui vajate laenu, võtke ühendust kõigi aegade parima laenuandja hr Elijahiga tema e-posti aadressil (loancreditinstitutions@gmail.com) või (Loancreditinstitutions@protonmail.com)

  VastaKustuta
 16. Testijuht: Farah Agungs
  Lisad: Jakarta Indoneesia
  farahagungs@gmail.com
  BRI: 1460-01-337001-855
  Laenud: 150 000 000 Rp
  Kontakt: +628246924547

  Minu nimi on Fakart Agungs Jakartast. Kasutan seda meediat, et tunnistada RIKA ANDERSONI LAENUettevõtte head tööd oma elus. Minu viimane punkt laenuotsimisega hüvasti jätmisel on see, et kui Jumal saatis mulle toitu ettevõtluseks ja elatiseks tänapäevani.

  Nägin kedagi, kes tunnistas Facebookis krediidiõiguse kohta Amalia Amangkurat e-posti aadressil amaliaanmangkurat@gmail.com ja Zulaikha Yugesh e-posti aadressil zulaikhayugesh@gmail.com, nii et ma kandideerisin, RIKA ANDERSON LAENUÜHING: Whatsapp +19147057484 andis mulle laenu 150 000 000 000 Rp ja kandis selle üle. otse minu BRI pangakontole hiljuti. Tunnistusi saan anda vaid veebis, kuna tean, et seal on palju inimesi, kes vajavad hädasti ja madala intressimääraga.

  Ärge raisake enam aega võlgade ja arvete tasumiseks RIKA ANDERSON LOANTS FIRMA abiga. Emaga saate liituda aadressil rikaandersonloancompany@gmail.com, ta on lahke ja vooruslik ema, nii et ärge kartke temaga abi saamiseks kohtuda. Kui teil on kahtlusi või hirme, võite minuga ühendust võtta farahagungs@gmail.com.

  Tegevjuht RIKA ANDERSON LAENUÜHING
  Helista / Whatsapp +19147057484
  FIRMA e-post: rikaandersonloancompany@gmail.com

  VastaKustuta
 17. kesaksian nyata dan kabar baik !!!

  Nama saya mohammad, saya baru saja menerima pinjaman saya dan telah dipindahkan ke rekening bank saya, beberapa hari yang lalu saya melamar ke Perusahaan Pinjaman Dangote melalui Lady Jane (Ladyjanealice@gmail.com), saya bertanya kepada Lady jane tentang persyaratan Dangote Loan Perusahaan dan wanita jane mengatakan kepada saya bahwa jika saya memiliki semua persyarataan bahwa pinjaman saya akan ditransfer kepada saya tanpa penundaan

  Dan percayalah sekarang karena pinjaman rp11milyar saya dengan tingkat bunga 2% untuk bisnis Tambang Batubara saya baru saja disetujui dan dipindahkan ke akun saya, ini adalah mimpi yang akan datang, saya berjanji kepada Lady jane bahwa saya akan mengatakan kepada dunia apakah ini benar? dan saya akan memberitahu dunia sekarang karena ini benar

  Anda tidak perlu membayar biayaa pendaftaran, biaya lisensi, mematuhi Perusahaan Pinjaman Dangote dan Anda akan mendapatkan pinjaman Anda

  untuk lebih jelasnya hubungi saya via email: mahammadismali234@gmail.comdan hubungi Dangote Loan Company untuk pinjaman Anda sekarang melalui email Dangotegrouploandepartment@gmail.com

  VastaKustuta
 18. Tere, kõik olen Hele, Eestist Narvast ja tahan öelda lihtsalt sügavat tänu Anna Laenufinantsele siiruse, avatuse, läbipaistvuse, tõepärasuse, armastuse ja toetuse eest neilt laenuraha saamise ajal ja pärast seda. Olen nende petturite käes palju läbi elanud ja aeg ei luba mul öelda, et käisin viimastel kuudel külalise veebis läbi või sain laenuraha, et saada siin Ungaris kodu, kuid Jumal vastas mu palved läbi toetuse ja armastuse proua Anna Figolt, kes võttis mind omaks ja mõistis minust hoolimata oma esialgsest kahtlusest ja püsimatusest ning oma hea südame ja armastusega olen nüüd tema 2% intressimääraga laenufondide kaudu koduomanik ja ma luban levitage seda uudist ja öelge ka maailmale, et endiselt on ehtsaid ja vähe häid veebilaenufirmasid, kes saavad aidata ja elustada ka kuiva luu nagu ma enne olin. Ärge jätke seda tunnistust kuulamata ja lugemata, sest see on tõeline elumuutev kogemus ja igaüks, kes sedalaadi ümberpööramist vajab, ei tohiks selles kõhelda ega kahelda, sest ma olen tõestanud ja vannun Taeva Jumalale, et see lugu on tõeline ja ka lugu minu kogemusest nendega. Vaadake neid nende e-posti aadressilt, kui vajate rahandust! e-post: annaloanfinance@gmail.com või võite temaga ühendust võtta e-posti aadressil: annaloanfinance@gmail.com kiire vestluskõne või whatsapp / +35677926593

  Aitäh
  Hele

  VastaKustuta